best antivirus adware removal

Втрата волосся - сигнал про проблеми зі здоров'ям

Сильне випадіння волосся (алопеція) – не тільки естетична, а й медична проблема. Воно може бути як природним (посилене випадіння волосся навесні або після вагітності), так і ознакою розвитку різних захворювань.

З кожним роком екологія погіршується, вода з-під крану стає бруднішою, продукти харчування (з ГМО та іншими хімічними добавками) вже не ті, що були колись і все більше людей стикаються з проблемою сильного випадіння волосся, що робити при цьому, навіть не уявляючи.

Самостійно вилікувати випадіння волосся не тільки важко, але і небажано – орієнтуючись на досвід інших, ви не тільки не позбудетеся від цієї проблеми, але і ризикуєте отримати кілька інших, більш серйозних.

Давайте розглянемо види та причини випадіння волосся і погіршення його стану.

Випадіння волосся буває фізіологічним (природний процес) та патологічним. Щодня людина витрачає від 50 до 100 волосин і це абсолютно нормальне явище! Волосся живе на голові від 3-х до 7-ми років, після чого випадає, а на зміну йому виростає нове. З віком густота волосся зменшується і рано чи пізно на місці випавшого волосся вже нічого не з’являється. Це пов’язано з природними процесами старіння організму, але іноді це може початися значно раніше.

 

Які ж основні причини алопеції?

 

Стресові ситуації – одна із наймовірніших причин випадіння волосся. Ми не в змозі повністю обмежити себе від негативу - проблеми на роботі, в сім'ї, постійне роздратування не йдуть на користь нашому здоров'ю загалом і волоссю зокрема. При постійному впливі стресових ситуацій волосся стає слабким і тьмяним, починає випадати. Через стрес відбувається спазм судин шкіри голови, в результаті якого у багатьох цибулин волосини коротшає фаза активного зростання, вони завчасно переходять в стадію телогена і випадають. Як правило, сильне випадіння волосся ми помічаємо тільки через кілька місяців після перенесеного стресу, тому алопеція здається безпричинною. Якщо ви перенесли невеликий (короткочасний) стрес, то процес випадіння волосся може швидко припинитися, а от якщо ви постійно перевтомлюєтеся, нервуєте, маєте проблеми на роботі або в сім'ї, невдачі в особистому житті, мало спите, мучите себе дієтами або, навпаки, переїдаєте, курите, регулярно вживаєте алкоголь, то випадіння волосся може стати хронічним і важко виліковним.

Суворі обмеження в їжі також здатні завдати непоправної шкоди вашому волоссю. Недостатня кількість корисних продуктів, одноманітність їжі, виключення з раціону життєво необхідних речовин або незбалансованість харчування здатні погіршити якість волосся. Спочатку ви помітите втрату блиску і посічення кінчиків, а потім виявите, що волосся стало випадати сильніше, ніж зазвичай. У такому випадку негайно припиніть дієту і зверніться до лікаря!

Що ще призводить до випадіння волосся у жінок, так це авітаміноз і брак мінералів. Виснаження, недостатнє надходження поживних речовин, вітамінів і мінералів відбивається не тільки на фізичному здоров'ї людини, а й на густоті її волосся. Найкорисніші вітаміни для волосся: С, D, Е, F і групи В. Приймайте вітамінно-мінеральні комплекси з кальцієм, магнієм, залізом, міддю і цинком, риб'ячий жир, їжте свіжі фрукти, овочі, каші та молочні продукти - і ваше волосся стане більш міцним і здоровим.

Наступна значна причина випадіння волосся у жінок - це гормональні порушення. Сильне випадіння волосся можуть викликати порушення гормонального фону, наприклад, під час статевого дозрівання, в післяпологовий період, при вживанні протизаплідних засобів або під час клімаксу. Це в принципі нормальне явище, і коли такі періоди закінчуються, ріст волосся, як правило, нормалізується. Щоб зменшити наслідки гормональної перебудови, рекомендується подбати про збалансоване харчування, багате на вітаміни і мікроелементи, а волосся підтримувати зміцнюючими масками і масажем шкіри голови. Якщо ж проблема набула загрозливого характеру, негайно зверніться до лікаря!

Гірше перебігає процес у разі захворювання щитовидної залози, коли утворюється недостатня або надмірна кількість її гормонів, які необхідні для розвитку і зростання нового волосся. Волоски на стадії телогена випадають, а нові на їх місці не виростають. Крім того, порушення обміну речовин, неминучі при хворобах щитовидної залози, призводять до зменшення білка і вітамінів у волоссі, внаслідок чого воно стає сухим і ламким.

Спадкове облисіння або андрогенна алопеція, найважче піддається лікуванню. Це випадіння волосся, причини якого полягають в надлишку андрогенів в організмі. Незважаючи на те, що це чоловічі статеві гормони, в невеликій кількості вони присутні і в жіночому організмі, в якому, як правило, співвідношення жіночих статевих гормонів естрогенів і андрогенів збалансовано. Коли цей баланс порушується, і вміст андрогенів збільшується в порівнянні з естрогенами, розвивається облисіння. Так буває при симптомі полікістозних яєчників, оскільки він супроводжується підвищенням рівня андрогенів в організмі.

Ще однією з причин алопеції можуть бути: хронічні або інфекційні захворювання, проблеми з шлунково-кишковим трактом, у тому числі дисбактеріоз, ендокринні, гінекологічні, шкірно-венеричні захворювання, цукровий діабет, анемії та інші аутоімунні захворювання, інфекційні захворювання шкіри, жирна себорея - ось далеко не повний список недуг, які миттєво відбиваються на зовнішньому вигляді та стані волосся. Сильне випадіння волосся часто може виявитися однією з ознак розвитку серйозного захворювання. Воно припиниться тільки після усунення причини, яку допоможе виявити комплексне обстеження. Саме тому рекомендую при перших ознаках посиленого випадіння волосся отримати консультацію трихолога!

Також до списку причин випадіння волосся належить прийняття різних ліків і біодобавок. Існує великий перелік лікарських препаратів, які можуть призвести до сильного випадіння волосся. Антидепресанти, антибіотики, стероїди, антикоагулянти, протисудомні препарати, протизаплідні, сечогінні, антигіпертензивні засоби, біодобавки з селеном і навіть звичайний аспірин можуть викликати випадіння волосся.

До набутих причин випадіння волосся відноситься їх травмування і використання хімічних впливів. Це цілий ряд механічних пошкоджень:

- Африканські кіски, дреди, тугі і важкі зачіски, нарощування волосся, грубе розчісування ненавмисне або навмисне (тріхотілломанія) провокують постійний натяг волосся, що викликає спазм, погіршення постачання поживними речовинами волосяних фолікулів, вони травмуються, заростають рубцевою тканиною, з якої волосинки просто не можуть пробитися.

- Хімічні процедури, такі як знебарвлення, фарбування волосся або хімічні завивки, навіть часте застосування фена, бігудів, прасок для волосся, плойки, незважаючи на те, що виробляються вони за щадними технологіями, несприятливо впливають і при зловживанні можуть стати причиною випадіння волосся.

- Тривале або постійне носіння шиньйонів, перук, накладних пасм, неправильне використання засобів по догляду за волоссям.

- Знижена температура і надлишок ультрафіолету теж вносять свою лепту в процес випадіння волосся – тому носіть шапку взимку і панаму влітку.

- Зловживання кофеїном призводять до хронічного спазму судин шкіри голови, викликаючи додаткову втрату частини волосся.

 

Як ми бачимо, причин випадіння волосся дуже багато. Для того, щоб позбутися від першопричин, зверніться до кваліфікованого фахівця, який точно визначить причину алопеції і призначить лікування.

І тоді ви зможете пишатися своїм густим розкішним здоровим блискучим волоссям.

 

 

click fraud detection